Letnia Akademia Muzyczna

Kożuchów dołączył do  grona lubuskich miast, w których odbywa się Letnia Akademia.

Od wczoraj, tj. 27 lipca, do 2 sierpnia  w kożuchowskim Zamku potrwają zajęcia w ramach Letniej Akademii Muzycznej. Szkolenie dla uczniów i studentów klas instrumentów dętych prowadzi dr hab. Dariusz Samol. W programie akademii są zajęcia indywidualne i zespołowe, a także koncerty na ulicach miasta.

Zabawa w Radwanowie

1 sierpnia na boisku w Radwanowie odbędzie się zabawa taneczna pod patronatem Burmistrza Kożuchowa Pawła Jagasek i Kożuchowskiego Ośrodka Kultury i Sportu "Zamek". Organizatorzy oprócz dobrej zabawy gwarantują także specjały dla podniebienia. Nic dziwnego, gdyż tańce mają trwać do samego rana. Początek imprezy o godz. 20.00

Wybiorą radę sołecką

11 sierpnia w Filii Biblioteki Książu Śląskim odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie wyboru członków rady sołeckiej Sołectwa Książ Śląski. Początek zebrania o godz. 19.00.

W przypadku nieprzybycia na zebranie 20% uprawnionych do głosowania mieszkańców sołectwa, 15 minut później rozpocznie się kolejne zebranie.

Poniżej zamieszczamy zarządzenie Burmistrza Kożuchowa Pawła Jagasek w tej sprawie.

Pobiorą krew

25 lipca w kożuchowskim Zamku odbędzie się akcja poboru krwi. Organizatorem jest klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Wiarus" Kożuchów. Początek sobotniej akcji o godz. 9.00

Basteja odbudowana

20 lipca br. została odebrana inwestycja - basteja znajdująca się w Kożuchowie przy ul. Obywatelskiej. Przebudowa oraz remont zawalonego zabytku polegał m.in. na wykonaniu nowej nawierzchni, wybraniu wtórnego nasypu ziemnego, a także na budowie pochylni i schodów oraz ukształtowaniu terenu w formie skarpy. Koszt zakończonej inwestycji wyniósł 288 071,81 zł.

Zaszczepią przeciwko grypie

Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek ogłosił konkurs ofert na realizację programu zdrowotnego Gminy Kożuchów pn.: "Program szczepienia profilaktycznego przeciwko grypie dla osób po 65 roku życia".

Poniżej zamieszczamy zarządzenie Burmistrza Kożuchowa z załącznikami odnośnie konkursu na realizację programu szczepień.

Konsultacje z mieszkańcami Bielic i Lasocina

Burmistrz Kożuchowa Paweł Jagasek wydał zarządzenia w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Bielic i mieszkańcami Lasocina, odnośnie projektów statutów obu sołectw. Konsultacje odbywają się w terminie od 22 lipca do 5 sierpnia br.

Poniżej, w formie załączników, zamieszczamy zarządzenia Burmistrza Kożuchowa w tej kwestii, w których znajdują się projekty obu statutów i wzory karty konsultacyjnej.

Lokalna Strategia Rozwoju

W związku z pracami nad LSR obszaru Wzgórz Dalkowskich na lata 2014-2020, 18 sierpnia br. w sali radnych Urzędu Miejskiego w Kożuchowie, odbędzie się ogólnodostępne spotkanie dla mieszkańców Gminy Kożuchów.  Takie konsultacje powinny  zainteresować przedstawicieli organizacji pozarządowych i oświatowych, przedsiębiorców, rolników i społecznych liderów. Początek o godz. 10.00

Rekordowy koncert

17 lipca br. w Parku Poniatowskiego w Kożuchowie odbył się koncert zespołu Piękni i Młodzi  i Mariusza Wawrzyńczyka. Już po godz. 18.30 zaczęła się licznie zbierać  widownia. Podczas solowego występu Mariusza Wawrzyńczyka okazało się, że impreza będzie masowa – nie tylko z nazwy. Porywający koncert Pięknych i Młodych był tego dnia punktem kulminacyjnym. Ilość widzów przekroczyła 4 tys., co jest  rekordem imprez plenerowych ostatnich lat. Tego dnia Kożuchów odwiedzili  także  mieszkańcy innych miast, by wymienić choćby Nową Sól, Żagań i Zieloną Górę.

Strony

Subskrybuj Oficjalna strona internetowa miasta Kożuchów RSS
FacebookTab