Trzy nowe

Jeszcze przed sezonem zimowym gmina ustawiła nowe przystanki autobusowe w Radwanowie, Stypułowie i Cisowie.  Łączny koszt zakupu i ustawienia trzech przystanków to ponad 15 tys. zł. W najbliższych latach planowana jest stopniowa wymiana kolejnych - najbardziej zniszczonych przystanków na terenie naszej gminy. 

Świetlica jak nowa

Zakończył się trwający od maja br. remont świetlicy wiejskiej w Lasocinie

27 listopada, odbył się odbiór techniczny wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Lasocinie. W ramach inwestycji, oprócz kompleksowego remontu obejmującego wymianę okien, poszycia dachu, elewacji wraz z ociepleniem, świetlica została wyposażona w meble, sprzęt AGD, naczynia, sztućce. Wykonawcą prac była firma Techgips Budownictwo Krzysztof Goławski.

I sesja Rady Miejskiej w Kożuchowie

W poniedziałek, 1 grudnia 2014 r., o godz. 15.00 w sali nr 12  Urzędu Miejskiego w Kożuchowie rozpocznie się I sesja Rady Miejskiej w Kożuchowie. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym pierwszą sesje zwołuje Komisarz Wyborczy w Zielonej Górze.

Porządek obrad obejmuje:

1. Wręczenie zaświadczeń o wyborze radnego.

2. Otwarcie sesji.

3. Ślubowanie radnych.

4. Uchwalenie porządku obrad.

5. Wybór przewodniczącego rady.

6. Wybór wiceprzewodniczącego rady.

7. Sprawy różne.

8. Zakończenie obrad I sesji rady.
 

Burmistrz Kożuchowa ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadań publicznych gminy Kożuchów w roku 2015 w zakresie opieki społecznej

Burmistrz Kożuchowa ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadań publicznych Gminy Kożuchów w roku 2015 w zakresie opieki społecznej

Remiza OSP pnie się do góry

Prace przy budowie remizy OSP w Kożuchowie przebiegają zgodnie z harmonogramem.

W ramach inwestycji powstaną m.in. warsztaty, magazyny, 5 stanowisk dla samochodów ratowniczo – gaśniczych, sala wykładowo – konferencyjna oraz siłownia. Przewidziany jest także zakup sprzętu łączności, komputerowego. Strażacy otrzymają także średni samochód ratowniczo – gaśniczy. 

Młodzi projektanci

Chętni uczniowie klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie uczestniczą w projekcie unijnym "Zagospodarowanie przestrzenne dziecinnie proste", którego koordynatorem jest Stowarzyszenie Harmonia. Dziewięcioro uczniów z dużym zaangażowaniem przystąpiło do zajęć, które są dla nich nowością i budzą ciekawość. Głównym tematem pracy są projekty dotyczące zagospodarowania otaczającej przestrzeni widzianej oczyma dziecka. Uczniowie pracowali nad wykonaniem planu szkoły oraz projektowali idealny pokój nastolatka.

Renata Leśniak

 

Teraz kolej na nawierzchnię

Prace przy remoncie ulicy Kraszewskiego wkroczyły w kolejną fazę. Po wykonaniu kanalizacji deszczowej, ułożeniu krawężników drogowych i obrzeży chodnikowych, przyszedł czas na układanie nawierzchni chodników i ulicy (asfaltowej). Najbardziej zaawansowane prace są na odcinku pomiędzy ulicą Piaskową i skrzyżowaniem z ulicami Kościuszki i Kręta.  

Mirotka w ścisłym finale!

Grupa teatralna „Mirotka” ze Szkoły Podstawowej w Mirocinie Dolnym po raz drugi wzięła udział w II Internetowym Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych zorganizowanym w ramach inicjatywy Telewizji Polskiej „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. Tym razem uczniowie zaskoczyli widzów swoimi talentami w spektaklu pt. „Podaj dalej” wyreżyserowanym przez panią Izabelę Sotek. Przedstawienie zwyciężyło w etapie wojewódzkim Przeglądu i przeszło do ścisłego finału ogólnopolskiego jako jedno z trzech w kategorii szkół podstawowych. Od dziś do 30 listopada br.

Strony

Subskrybuj Oficjalna strona internetowa miasta Kożuchów RSS
FacebookTab